FAQ


Máte dotaz ohledně Prvákovin? Možná naleznete odpověď zde, pokud ne kontaktujte nás!

Jak mě Prvákoviny připraví na studium na VŠ?

Na Prvákovinách je pro tebe připravený program plný zábavy i informací. Vzdělávací bloky jsou zaměřené především právě na teoretickou i praktickou přípravu pro vysokoškolský život a koncipovány tak, aby ti vstup na VŠ co nejvíce usnadnily.

Jsou Prvákoviny jen o informacích?

Prvákoviny nabízí velikou spoustu informací v jednoduše stravitelné formě. Připravují je pro tebe starší studenti a absolventi (odkaz na tým), kteří se s tebou rádi podělí o své zkušenosti, ale samozřejmě se také rádi baví. Během víkendu si užiješ spoustu zábavy, získáš nové kontakty a na oba večery je pro tebe připravená párty.

Dokdy mám čas zaplatit poplatek za Prvákoviny?

Poplatek za Prvákoviny prosím pošli na účet (č.ú.) nejpozději do 1 týdne od tebou provedené registrace. Pokud se po přihlášení neozveš a nezaplatíš, tvé místo bude automaticky uvolněno k dispozici pro další zájemce. Jsou-li stále volná místa i před začátkem akce a hlásíš se na poslední chvíli, nezapomeň s sebou na Prvákoviny přivézt potvrzení o zaplacení.

Co vše zahrnuje cena za Prvákoviny?

V ceně Prvákovin je zahrnuto kompletní stravování a pitný režim po celou dobu kurzu (od páteční večeře po nedělní oběd), ubytování na 2 noci v chatkách kempu v Plasích, samozřejmostí je i doprava z Plzně na místo konání a zpět, případně tričko Prvákoviny, pokud si ho objednáváš.

Kdo se může Prvákovin zúčastnit?

Prvákoviny jsou akcí vhodnou pro všechny novopečené prváky, kteří po prázdninách nastupují do Plzně na kteroukoliv fakultu ZČU. Zúčastnit se Prvákovin se vyplatí určitě všem, kteří jdou poprvé do prváku, chtějí si „osahat“ vysokoškolský studijní život, zjistit, jak to vlastně na VŠ funguje a chtějí mít náskok třeba i v seznamování.

Kdy se dozvím bližší informace o programu a odjezdu?

Pokud se přihlásíš ZDE a zaplatíš registrační poplatek, přibližně 1 týden před Prvákovinami ti přijde do emailu informační brožurka, kde nalezneš všechny potřebné informace o programu, odjezdu a detailech o všem, co tě na Prvákovinách čeká. (Nezapomeň si tedy kontrolovat i SPAM schránku.)

Co si mám sbalit s sebou?

Pohorky, krosnu, spacák a jídlo na tři dny… Samozřejmě si děláme legraci. ☺ Ubytování a jídlo máš zajištěné, proto si spacák vezmi pouze v případě, že jsi zimomřivý/á a nestačí ti běžná přikrývka. Kromě vhodného oblečení si s sebou nezapomeň vzít osobní hygienu, pohodlnou obuv a ručník. Prvákoviny se každoročně pořádají v kempu, proto s sebou doporučujeme spíše sportovnější oblečení i obuv.

Potřebuji na Prvákovinách umět anglicky?

Na Prvákovinách bude přítomno pár zahraničních studentů, se kterými budeš mít možnost si popovídat. Jedná se o dobrovolnou aktivitu. Pokud budeš mít však chuť s nimi prohodit pár slov i v případě, že anglicky nemluvíš, určitě se najde někdo, kdo ti rád pomůže.

Bude možnost si na Prvákovinách koupit pivo/víno a můžu si na Prvákoviny přivézt vlastní alkohol?

Na místě konání konference je stánek s alkoholickými i nealkoholickými nápoji, který nám bude plně k dispozici.